>> Mg Magnesıe Calcıne

Mg Magnesıe Calcıne
Mg Magnesıe Calcıne

KULLANIM ALANI:
Bütün hayvanlarda sodyum ve magnezyum ihtiyacını karşılamada yardımcı olabilir.
KULLANIM ŞEKLİ:
Veteriner hekim tarafından başka bir şekilde tavsiye edilmediği takdirde; At ve Sığırlarda 10-25 gr, Koyun, Keçi, Dana ve Taylarda 2-10 gr, Köpeklerde 0.2·1 gr, Kedilerde ise 0.1-0.2 gr kullanılabilir. Hızlı etki noktasında ise; At ve Sığırlarda 100-150 gr, Koyun, Keçi, Dana ve Taylarda 20-80 gr, Köpeklerde ve Kedilerde ise 5-1 O gr olarak kullanılması tavsiye edilir.
UYARILAR:
Köpeklerde bir defada bütün dozun kullanımı kusmaya neden olur. Atlarda etkisi daha çok laktatiftir. Diğer ilaçlarla her hangi bir geçimsizliğine rastlanmamıştır. Uzun süreli kullanımı vücutta sıvı ve elektrolit kaybına yol açar. Bu nedenle mümkün olduğunca fazla su ile birlikte verilmelidir. Bağırsak tıkanıklıklarında ve ishallerde kullanılmamalıdır.
ÜRÜN GÜVENLİK BİLGİLERİ:
Büyükbaş, küçükbaş, at ve kedi - köpeklerde bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Ancak doz aşımlarından sakınılması gerekir. Tarım ilaçları ve gübrelerinden uzakta muhafaza ederek bulaşmasını engelleyiniz. Açılmış ambalajları kısa sürede kullanınız ve ağızlarını kapalı tutunuz. Hedef türler haricinde kullanılması tavsiye edilmez.
DEPDLAMA ŞEKLİ:
Serin, kuru, ışıksız ve rutubetsiz ortamlarda depolanmalıdır.
Mg Magnesıe Calcıne